Buradasınız

Mezoterapi

Mezoterapi

Bağ dokusunun tedavisi anlamına gelen mezoterapi, kozmotolojide ilk kullanımına Fransa'da 1952'de başlanmıştır. Günümüze dek pek çok merkezde kullanılan ilaç kombinasyonları geliştirilerek yapılmaktadır. Bu tedavi yönteminde ilaç sadece bölgesel yapıldığından genel dolaşıma katılmaz ve ilaçlara bağlı olabilecek yan etki sıfırlanır. Hedef yağ hücresinin, metebolizma artışı ve kan dolaşımının bölgesel düzenlenmesi ile ortamdan uzaklaştırılması ya da normal boyutuna getirilmesidir. Selülit ve lokal incelme (bölgesel zayıflama) tedavisinde uygun diet ile kombine edildiğinde başarı kaçınılmazdır. Mezoterapi tedavisi haftada 2 kez yapılır. Kişinin problemine göre seans sayısı ayarlanır.

Saç dökülmesini azaltmak veya durdurmak içinde en çok başvurduğumuz yöntemlerden biri de mezoterapidir. Saçlı deriye haftada 2 kez yaptığımız mezoterapi dömemsel dökülmelerde oldukça etkilidir.

Cilt gençleştirmek, cildin daha çok nem depolamasını sağlayabilmek için de teosyal ile yüz mezoterapisi yapmaktayız. Böylece cildin erken yaşlanması önlenmekte, gıdı gerdan sarkmaları toplanmaktadır. 4-6 aylık aralarla yaptığımız cilt mezoterapisi kanımca cildinize yaptığınız en büyük yatırımdır.


Yasal Uyarı

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. Yasal uyarı için tıklayınız.