Buradasınız

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi

Cildimizle kaslarımız arasında gerginliği sağlayan bir destek dokumuz vardır. Bu dokuyu bağ dokusu olarak isimlendiriyoruz. Bağ dokusu ana olarak birbirlerinin içine geçmiş kollojen ve elastin iplikçiklerinden oluşur. Aralarında da su, yağ hücreleri bulunur. Herhangi bir nedenle bu ipliklerde kırılma, ayrılma olursa, cilt yüzeyinde çatlak görüntüsü oluşur. Bu nedenler; hızlı kilo alıp verme, gebelik, steroid ve benzeri ilaç kullanımı olabilir. Hangi nedenle olursa olsun çatlak görüntüsünü tamamen yok edebilmek bugünkü teknoloji ile mümkün değil. Ama şaşırtıcı, yüz güldürücü sonuçlar elde edebiliyoruz. Kullanmayı tercih ettiğimiz iki yöntem var. Daha ağırlıklı tercih ettiğimiz yöntemin adı mikrodermoabrazyondur. Bu yöntemde aliminyumoksit kristalleri çatlak yüzeyine püskürtülür. Bölge aşındırılır. Ardından bağ dokusunu tamir etmeye yardımcı ilaç ve kremler ultrasound yardımı ile emdirilir. Ultrasound bölgesel olarak kan akımını artırdığı için ilaçlar daha iyi emilir. Etki maksimuma çıkar. İşlem ağrısızdır. Tedavi 15 günlük aralarla yapılır. İşlem yapıldıktan sonra kişi normal yaşantısına devam eder. Çatlak tedavisi ortalama 8 - 10 seanstır. Ne kadarlık bir görüntü değişikliği olacağını en iyi bu örnekle anlatabilirim. Elinize düzgün bir kağıt alın, sonra onu avucunuzda buruşturun. Düz hali çatlamamış bir cilt, kırıştırılmış hali ise abartılmış çatlamış cildiniz olsun. Bu kağıdı elinizle bile bir parça düzeltebilirsiniz. Mikrodermoabrazyon tedavisinden sonra kağıt press ütü ile ütülenmiş gibi olur. Bu hali de kuşkusuz kırıştırılmamış hali gibi değildir ama görüntü düzelmesi aşikardır.

Vücudunuzda çatlama başladıysa ya da ailenizde böyle bir öykü varsa koruyucu olarak cildinizi sürekli nemli tutmalı, bol su içmeli ve kilo alıp vermekten kaçınmalısınız.


Yasal Uyarı

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. Yasal uyarı için tıklayınız.