Buradasınız

Botoks

Botoks Uygulamaları

Clostridium botulinum adlı bakteriden elde edilen botoks (botox), yüzümüzde oluşan mekanik, dinamik çizgileri yok etmek için, cerrahi tedaviye alternatif olarak uyguladığımız bir ilaçtır. Botoks (botox), alın çizgileri, iki kaş arası, kaz ayağı bölgesi, dudak üstünde oluşan sigara çizgilerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Botoks (botox) uygulaması, koltuk altı, el ve ayak terlemelerinde de kesin sonuç verir. Botoks (botox) uygulaması ağrılı olmasın diye işlem öncesinde lokal anestetik pomat sürülür. Botoks (botox) İşlem on dakika kadar sürer ve botoksun (botox) etkisi 1 hafta gibi bir sürede yerleşir. 4-6 ay kadar etkilidir. Botoks (botox) uygulamalarına periodik olarak devam edilirse, etkili olduğu bölgelerde kırışma olmaz. Botoks (botox) tedavisi bir süre sonra bırakılırsa yüz ilk tedaviye başlanmış haline döner.

Koltuk Altı Terlemesi

Havalar ısındıkça daha birçok ortaya çıkmaya başlayan problemlerden biri de koltuk altı terlemesidir. Aslında aşırı koltuk altı terlemesi, el ve/veya ayak terlemesi ile birlikte görülür. Aşırı sempatik deşarj sonucunda oluşan bu problemler yaşam kalitemizi oldukça düşürür. Koltuk altı teri kokulu da olduğundan sadece görsel bir problem oluşturmakla kalmaz.

Biz, Özel Dr. Zeynep Aksun Polikliniği olarak 9 senelik tecrübemizle sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Yapacağımız botoks uygulamaları ile kısa sürede ağrısız, yan etkisiz olarak bu problemden kurtulabilirsiniz. Genelde sorulan ve korkulan ter bezlerine botoks yaptığımızda lenf düğümlerinin etkilenip etkilenmediğidir. Böyle bir etki yoktur. Botoksun tek etkisi terlemeyi sağlayan ter bezlerine, sinirler yardımı ile giden terle komutunu durdurmaktır.

Bir diğer soru ise terlememek sorun oluşturmaz mıdır? Hayır vücudumuzun pek çok yerinde ter bezi olduğundan botoks uyguladığımız bölgelerden terlememeniz sizin sağlığınız açısından hiçbir problem oluşturmaz. Önemli olan işlemi deneyimli, uzman bir hekim arkadaşa yaptırmaktır. Etki 5-6 ay kadar sürer. Tekrarlayan uygulamalarda, her türlü botoks uygulamasında olduğu gibi süre uzar.

Koltuk Altı Terlemesine Kesin Çözüm

Yazın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde, yaşam konforumuzu azaltan bir problem de koltuk altı terlemesidir. Giydiğimiz kıyafetlerin görüntüsünü bozan, bize moral bozukluğu yaratan bu problem karşısında çaresiz değiliz. Terleyen bölgenin tespitinden sonra yapılan botoks (botox) uygulaması ile terleme problemini 6 ay kadar unutabilirsiniz. Sinir ter bezi arasındaki uyarı geçişini geri dönüşümlü olarak bloke ettiğimiz bu yöntemde, ter bezlerine, lenf bezlerine hiç zarar vermediğimiz için işlemin hiçbir zararı yoktur. Ayrıca işlem öncesinde bölgeye lokal anastetik pomat sürüldüğü için işlem tamamen ağrısızdır. Bu yöntem sadece koltuk altına değil el ve ayak terlemeleri için de kullanılabilir. Öyleyse ne duruyoruz. Mis gibi, temiz hijyenik bir yaz için Özel Dr. Zeynep Aksun Polikliniği'ne sizi de bekliyoruz.


Yasal Uyarı

Bu site ziyaretçilerini bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka bir doktora başvurunuz. Yasal uyarı için tıklayınız.